İzmir'de CorelDraw Eğitimi

CorelDRAW mükemmel bir vektör çizim programıdır.

Corel Corporation tarafından üretilen CorelDRAW 1989 yılında kullanıcılarla tanışan vektörel tabanlı bir grafik tasarım programıdır, tasarımcıların, grafikerlerin ve profesyonel sanatçıların çalışmaları için tasarlanmıştır.

CorelDRAW, CorelDRAW Graphic Suite adını taşıyan grafik yazılımı paketinin bir parçasıdır. 

CorelDRAW'ın kullanım alanları oldukça geniştir ama ağırlıklı olarak masaüstü yayıncılığı, dijital baskı yapanlar, matbaalar, tekstil firmaları, tabelacılar, açık hava reklamcıları ve reklam tanıtım firmaları kullanır.

CorelDRAW matematiksel olarak tanımlanmış noktalar kullanır. 

CorelDRAW genellikle vektör çizimler ve sayfa mizanpaji için kullanilir. Piyasada gördügünüz logolarin, okuduğunuz dergiler, gazeteler, kitaplar ve broşürlerin çoğunun mizanpaji CorelDRAW kullanılarak yapılır. Baskı ve web için vektör tabanlı çizimler yapabilir, animasyonlar oluşturabilirsiniz. 

CorelDRAW programı aynı zamanda bitmap grafikleri kullanmayi ve bir miktar düzenlemeyi sağlar. 

Vektör tabanlı çizimlerde çözünürlük sorunu olmadığı için tasarım dünyasinda vektör çizimler çok önemlidir. CorelDRAW mükemmel bir vektör çizim programıdır. Ancak vektör çizim yapmak yetenek ister. 

İzmir'de CrolDraw Eğitimi İzmir Tasarım Akademisi bünyesinde verilmektedir.

CorelDRAW genellikle vektör çizimler ve sayfa mizanpaji için kullanilir. Piyasada gördügünüz logolarin, okudugunuz dergiler, gazeteler, kitaplar ve brosürlerin çogunun mizanpaji CorelDRAW kullanilarak yapilir. Baski ve Web için vektör tabanli çizimler yapabilir, animasyonlar olusturabilirsiniz. 
 
CorelDRAW programi ayni zamanda bitmap grafikleri kullanmayi ve bir miktar düzenlemeyi saglar. 
 
Vektör tabanli çizimlerde çözünürlük sorunu olmadigindan tasarim dünyasinda vektör çizimler çok önemlidir. CorelDRAW mükemmel bir vektör çizim programidir. Ancak vektör çizim yapmak yetenek ister. CorelDRAW programini bilmek ve yetenekli olmak çok iyi çalis malar yapmanizi saglar