Moda Tasarım Eğitimlerimiz

2018-2019 Eğitim Dönemi başladı.

 

İZMİR MODA VE TEKSTİL TASARIM EĞİTİMİ

Yurtiçi ve yurtdışındaki özel ve devlet üniversitelerinin sanat ve tasarım fakültelerine hazırlık eğitimi

  • Stilistlik
  • Modelistlik
  • Moda Portfolyosu Hazırlık Eğitimi
  • Moda İllustrayonu
  • Vitrin tasarım eğitimi

BİLGİSAYARLI STİLİSTLİK EĞİTİMİ

Tasarımda bilgisayar desteği kullanılması bu alandaki yeteneğinizi mükemmel hale getirmenizi sağlar. Moda tasarımında Photoshop, Corel Draw ve Illustrator Programlarının etkin biçimde kullanılmasını sağlayan bu eğitimde; photoshop ve vektörel bazlı corel draw, illustrator gibi programların kullanım şekillerini öğrenerek, artistik ve teknik çizimlerinizi dijital ortamda hazırlayabileceksiniz.

Uzman eğitmen eşliğinde, bilgisayar sınıflarımızda sektöre yönelik teknik çizim föyleri oluşturacaksınız. Stilistkik Eğitim Programı sonunda seçilen temalarla projeler gerçekleştirerek portfolyonuzu güçlendireceksiniz.

 

İÇ MİMARLIK EĞİTİMİ

Günümüzün gelişen beğeni anlayışında iç mekan tasarımı aranan ve yükselen bir değer haline gelmiştir. İş ve yaşam alanlarında modern çağın gereksinimine uygun kalite ve estetikten taviz verilmeden, müşterilerin istekleri karşılanacak şekilde çözümler üretilmesi ve çalışılan mekanın görsel olarak zenginleştirilmesi iç mimarın sorumluluğudur. 

Alanında uzman ve sektörde tanınmış firmalarda İç Mimar olarak görev almış başarılı eğitmenimizle bu alanın inceliklerini detaylı öğrenme imkanı bulacaksınız. 


TEMEL SANAT EĞİTİMİ

Sanat eğitimi, kişinin duygu, düşünce ve izlenimlerini anlatabilmek, yetenek ve yaratıcılığını estetik bir seviyeye ulaştırmak amacıyla yapılan eğitim faaliyetlerinin tümüdür.

Sanat eğitimi, güzel sanatların tüm alanlarını ve biçimlerini içine alan, okul içi ve okul dışı yaratıcı eğitimdir. Sanat eğitimi, her yaş ve düzeyde insan için gereklidir; özel yetenek gerektirmez. Bu eğitimin amacı, yapılmış olanları tekrarlayan değil, yeni şeyler yapabilme yeterlilikleri olan insanları yetiştirmektir.

Temel sanat eğitimi programında öğrencilere, araștırma ve gözlem yapma alıșkanlığı kazandırlır. Öğrencilerin görsel yeteneklerini geliștirmesine katkı sağlayacak çalıșmalar yapılır. Bu eğitim kapsamında katılımcılara temel sanat eğitimi ile birlikte portfolyo hazırlık ve sunumu konularında da destek verilir.


KISA SÜRELİ EĞİTİMLER

- Moda Figürü Çizim Teknikleri

Temel seviye moda figürü çizim tekniklerini öğretmeyi amaçlayan bir eğitimdir. Öğrenciler uzman bir eğitmen eşliğinde serbest çalışmalar yaparak moda figürü çizimi ve renklendirme tekniklerini öğrenirler.

- Moda Tarihi

Başlangıç düzeyi moda tarihi eğitiminde öğrenciler, geçmişten bugüne moda kavramını, tarihsel süreçte modayı etkileyen ve ilham veren olayları, kişileri, modaya yön veren tasarımcı ve markaları öğrenirler. Trend analizi, araştırma yöntemleri ve moda terminolojisi hakkında bilgi sahibi olurlar.

 

İZMİR MODA VE TEKSTİL TASARIM EĞİTİMLERİ, İZMİR TASARIM AKADEMİSİ'NİN UZMAN KADROSU VE PROFESYONEL EĞİTİMİ İLE SÜRDÜRÜLMEKTEDİR.